22. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ – GECE GEZMESİ

Millet, bu etkinlik cidden kaçmaz. Kadıköy bu aralar ne kadar güzelleşti diyenlerden misiniz siz de? The Plus Ones Istanbul ekibini en çok heyecanlandıran etkinliklerden biri olan Gece Gezmesi`ni mercek altına alıyoruz bu defa…+35 konser, +350 yerli ve yabancı müzisyen; 22. İstanbul Caz Festivali 27 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında istanbul`un her yerinde takip edilebilir!

Kadıköy’deki Gece Gezmesi’nde yer alan mekanlara bir bakalım; Kargart, Köşe, Living Room, Moda Sahnesi, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi, Club Quartier, All Saints Moda Kilisesi, Atölye Hangart ve Tasarım Bakkalı.

50 TL’lik biletlerle Gece Gezmesi kapsamındaki bütün konserlere giriş yapılabilir. Biletlerin, konserlerden önce Club Quartier, Yeldeğirmeni Sanat Merkezi ve Moda Sahnesi’nde yer alan danışma masalarında gece boyunca geçerli olacak bilekliklerle değiştirilmesi gerekmektedir. Mekânların seyirci kapasitesinin sınırlı olduğunu, kapasiteleri dolduğu takdirde içeri seyirci alınamayacağını, ancak mekân kapasitesi açıldıkça giriş yapılabileceğini önemle hatırlatırız.

Bu festival çok güzel gelsene.

Bu adamlar bir de caz müziğinin enerjisini parklara taşıyarak 4 Temmuz Cumartesi günü Istanbullulara açık hava şenliği yaşattılar. Fenerbahçe Parkı ve Fenerbahçe Khalkedon’a konuşlanmış sahnelerde bando ve caz orkestralarıyla Türkiye’nin keşfedilmeyi bekleyen başarılı genç cazcılarını aynı etkinlikte buluşturdular ve dahası ücretsiz olarak gerçekleştirildi. Oh mis. Biz ordaydık ve keyiften mayıştık.

Neyse uzun lafın kısası, haydi jazz festivaline…Etkinlik ayrıntılarını buradan takip ediniz.

Hamiş: Bu insanlar ciddi anlamda yetenekliler, kaçırmayın.

– Eda Y.