Tematik Film Gecesi: Love Wins hosted by Ceylan Ertem

Fil’m Hafızası’ndan Aşk Peşinde Maceralı Bir Gece

Love Wins hosted by Ceylan Ertem

 

Ülkemizdeki bağımsız sinema algısını güçlendirmek hedefiyle faaliyetlerini sürdüren kültür-sanat platformu Fil’m Hafızası, iki ayda bir düzenlediği Tematik Gece etkinliklerine yenisini ekliyor. Fil’m Hafızası, 14 Eylül Pazartesi akşamı Bronx Pi Sahne’de gerçekleştireceği “Love Wins” isimli etkinlikte LGBTİ temalı kısa filmleri sinefillerle buluşturuyor.

Saat 20:30’da başlayacak etkinlik, sinemaseverlere yine özel bir seçki sunuyor. Toplam 6 kısa filmin gösterileceği Tematik Gece’nin ev sahipliğini sevilen şarkıcı ve şarkı yazarı Ceylan Ertem üstleniyor. Söyleşi kısmında katılımcıların sorularını cevaplayacak olan Ceylan Ertem mini performansıyla da geceye renk katıyor.

Karanlık Kutu ve 40 Haramiler fotoğrafçılarından Benek Özmez’in en özel anları kamerasıyla ölümsüzleştirerek destek verdiği geceye dair özel süprizler de var. Artık bir Tematik Gece klasiği haline gelen Soundtrack Quiz sinefillerin hafızalarını yoklarken, Fil’m Hafızası’nın 4. yıldönümüne özel dergisi de katılımcılara hediye edilecek.

Etkinliğin mekan sponsorluğunu Bronx Pi Sahne, medya sponsorluğunu Bugünbugece üstlenirken, Yazane ve SinePlus Akademi etkinliğe proje desteği sağlıyor.

“Love Wins hosted by Ceylan Ertem” biletlerini Biletix web sitesinden ve satış noktalarından temin edebilirsiniz. Bu özel etkinlik için biletler 150 adetle sınırlıdır.

Bilet Fiyatı: 25 TL (numarasız oturmalı)

KISA FİLM SEÇKİSİ

Coffee & Pie (2011)
Douglas Horn /ABD / 15’
June, October ve Billy-Jean yolları bir kafede kesişen, anti-romantik bir öykünün üç kahramanıdır. Aşkın imkansızlığını anlamlandırmaya çabalayan çiftimizin imdadına sürpriz bir rehber yetişir.

dik (2011)
Christopher Stollery / Avustralya / 9’
Andrew okuldan eve elinde çizdiği bir resimle döner. Baba resimde yazılanlardan hoşlanmaz. Gece uyumadan önce masumane şekilde karı – koca arasında başlayan sohbet birbirlerinin geçmişini deşifre eden eğlenceli bir maceraya dönüşür.

Tsuyako (2011)
Mitsuyo Miyazaki / Japonya / 23’
II. Dünya Savaşı’nın sonrasında bir anneyle kızı, görev, aile, aşk ve özgürlük arasında karar vermek zorundadır. Yoshie, Tsuyako’yu ziyarete geldiğinde kıza ailesinin nasıl kötü davrandığını görür ve duygularını hep bastıran genç âşığından birlikte kaçmalarını ister.

Kiss Me Softly (2012)

Anthony Schatteman / Belçika / 16’
Jasper, şarkıcı babasının çektiği ilginin altında yaşayan ailesi içinde asla kendisi gibi davranamamaktadır. Bu durumla baş edebilmek için bir yol aramaktadır.

Aban + Khorshid (2014)
Darwin Serink / ABD / 15’
Aşkın süper güçleri vardır. Sadece âşıkların görebildiği rüyaları… Ve kimsenin göremediği bambaşka bir evreni… Gerçek bir hikâyeden esinle yapılmış kısa film bizi seyirden ötelere davet ediyor.

Roxanne (2014)
Paul Frankl / Birleşik Krallık / 14’
Londra sokaklarında seks işçiliği yapan Roxanne küçük bir kız çocuğuna annelik etmeye hazır mıdır?