BİR GERÇEK KAÇIŞ HİKAYESİ: GÖREV.İN

The Plus Ones İstanbul ekibi bu hafta şehrin göbeğinde, Kadıköy’de, 3 katlı tarihi köşkte düzenlenen eğlenceli bir evden kaçış oyunu olan  Görev.in ile mükemmel bir zaman geçirme olanağı buldu. Bu oyun son zamanlarda gittiğimiz en hoş ama boş olmayan etkinliklerden sadece biri.

Zile bastığınız an kapının açılmasıyla, (bu arada tam orda kapının girişinde selfie çekip görevin hashtag’iyle paylaştığınız zaman oyun sonunda alacağınız sürprizlerden bizler sorumlu değiliz) ilk başta ”vay ne kafalar yaşanıyor.” dedirten oyun türlü türlü gizemleri, şifreleri çözmek üzere size verilen 1 saat sürenin başlamasıyla ilk ipucunu bulunca ”heee bu da böyle birşeymiş.” dedirtiyor. Oyun sahibinin müsaadesiyle bunu da belirtiyorum ki; bulmanız gereken ilk ipucu da işte tam orada.

Her bir yaratılan gizem, çözüldüğü vakit ”Ne ince düşünmüşler yahu!” ve tam tersi yaşanıp da çözülemediği vakit de ”Bunu nasıl göremem ama off sinir oldum şimdi!” düşüncesini beraberinde getirmektedir. Sahiden de oyuna epey kafa yorulduğu, mekanın tasarımından tutun da hikayenin tutarlı devamlılığına kadar pek çok yerde bariz bir şekilde görülmektedir. Ekip üyelerimizin fikir ayrılıkları sonucu birbirine girdiği anları düşününce ne kadar da oyunun içine girilebildiğimizi fark ettik.

Oyun alanının 3 kattan oluşması, benzeri oyun evlerine kıyasla epey fark yaratmadır. Kalabalık gruplarla gelinse bile daralmadan, sıkılmadan ferah ferah oyuna  konsantre olabilirsiniz. Ekip sizleri düşünüp klimalar, pervaneler koymuş tüm odalara…

Son söz olarak oyun fiyatlarına gelirsek;  bedel gayet makul seviyede olmakla birlikte (kişi başı: 30TL) diğer oyunlardan farkı 2 kişi ile yahut maksimum katılım sayısı olan 6 kişi ile de geldiğiniz vakit, kişi başı cebinizden çıkacak olan meblağın aynı olması.

Kadıköy’de rutin eğlence anlayışından sıkılanlar ve de yeni bir heyecan arayanlar için ideal olan bu oyun, gece 11 seansı bile koyarak kapılarını açmak üzere yeni ziyaretçilerini beklemektedir. Bu arada söylemeden geçemeyeceğiz, özel günleriniz için de Görevin ekibi küçük bir ekstra ücretle sizleri ve sevdiklerinizi şaşırtmaya hazır ve nazırlar!

– Mesut Ö.