Meteor Yağmuru / Meteor Shower

Belki de o gün bir uzaylı göreceğiz? Belki de bir meteor taşı bizi çok beğenip avucumuza konacak? Belki de hiçbir şey göremeyeceğiz. The Plus Ones İstanbul ekibi bu dopdolu etkinliği kimsenin kaçırmasını istemedi. Ajandalarınıza not düşünüz hemen. Saat 18.00 ve 23.00 arası sürecek olan etkinlik yoga seansı da düzenliyor!

İstanbul Modern, YAP İstanbul Modern: Yeni Mimarlık Programı kapsamında müze bahçesinde yapılacak ücretsiz etkinlikler eşliğinde 12 Ağustos Çarşamba akşamı gerçekleşecek meteor yağmurunu, izlemeye davet ediyor. Akşam boyunca gökyüzünde, 1992 yılında keşfedilen Swift-Tuttle kuyruklu yıldızından ardakalan gök taşı parçaları çıplak gözle ve teleskoplarla izlenebilecek. Bu nadir rastlanan doğa olayından esinlenerek farklı yaş gruplarına özel tasarlanmış eğitim, sanat ve oyun atölyeleri, “Mitoloji ve Sanat Tarihinde Yıldızlar” başlıklı bir sunum, astronomlar eşliğinde teorik ve uygulamalı teleskopla gözlem atölyesi, yoga seansı, müzik dinletileri, müze bahçesindeki geçici yapı“KATI OLAN HER ŞEY” alanında gerçekleşecek.”

*Gözlem atölyesi, havanın bulutlu olması durumunda teorik olarak yapılacaktır.

———————————————————————-

”As part of free events to be held in the museum’s courtyard within the scope of the YAP Istanbul Modern: Young Architects Program, Istanbul Modern invites the audience to watch the meteor shower that will occur on Wednesday evening, August 12. Throughout the evening, meteors that are debris from the comet Swift-Tuttle discovered in 1992 will be visible with the naked eye or a telescope. Inspired by this rare natural phenomenon, diverse activities will be held in the museum courtyard in the area where the temporary installation “ALL THAT IS SOLID” is situated. Activities include educational, art, and play workshops designed specifically for different age groups; a presentation entitled “Stars in Mythology and Art History”; a theoretical and applied telescope observation workshop led by astronomers; a yoga session; and concerts.”

*If the weather is cloudy the observation workshop will be theoretical.

– Eda Y.