The North Cable Park

“Tesis 2010 yılında hizmete açılmıştır. 2014 yılınının Temmuz ayına kadar belediye işletmesinde olan tesis bu yıldan itibaren The North Cable Park (Gölkay) ismi ile özelleşmiştir. Rixen firmasının kurmuş olduğu bu sistem kablolu su kayağı (wakeboard) ve wakeskate dallarında Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapmıştır. Parkta hem profesyoneller hem de yeni başlayanlar için kablolu su kayağı, wakeboarding, barefooting ve diz üstü kayaklar mevcuttur. Bol adrenalinli fakat güvenli bir spordur. 7den 70 ‘e herkese hizmet veren tesis beach kullanımına da açılmıştır.“

The Plus Ones Istanbul ekibi bu hafta wakeboarding öğrenmeye yemin etti ve soluğu Istanbul`a bir saat uzaklıkta olan Izmit`teki bu gölde aldı. Girişinden çıkışına kadar çok yardımsever, içten ve hep güleryüzlü hocalarla ve asistanlarla karşılaştık. Hocalarımız bizler boardda ayağa kalkana kadar saatlerce, bıkmadan yorulmadan tüm ayrıntıları, incelikleri ve hatalarımızı teker teker altını çizerek anlattılar. Yaklaşık 50 kere düştük ama en azından beş kere kalkabildik ve o beş kalkış herşeye bedeldi. Buranın asıl çekici kısmı fiyatları ! Gidip Bebek`te, Taksim`de, Nişantaşı`nda 50 lira verdiğiniz kokteyllere ara verin ve o kocaman götünüzü kaldırıp buraya gelin. Evet sadece 50 TL ödedik ve sabah 10.00 sularında başladığımız derslere öğleden sonra 14.00 gibi dur dedik. Tüm gün isterseniz 80 TL, şaka değil gerçek.

Tesiste bir restoran da bulunuyor ama yanınıza enerji yapan yiyecek içecekler almanız önerilir. Cok enerji kaybedeceğinizden emin olabilirsiniz, hırslı biriyseniz iki katı enerji kaybedeceksiniz. Ayrıca flyboard ve dönen mangal bot seçenekleri de sunan tesise kesinlikle bir haftasonunuzu ayırmalısınız.

Bu da bol şakalı komikli facebook sayfalarıdır.

– Eda Y.